Перейти к содержанию
  • Виїзд дитини за кордон в 2020 году

    Законодавством України, зокрема п. 3 ст. 313 Цивільного кодексу, передбачено право дитини, яка досягла шістнадцяти років, на вільний самостійний виїзд за межі країни. Однак, незалежно від мети подорожі (лікування за кордоном, оздоровлення, туристична екскурсія, поїздка до родичів і т.д.), діти до 16 років мають право на виїзд за кордон тільки за згодою батьків і в їх супроводі або в супроводі осіб, уповноважених ними.

    Який порядок вивезення дитини за кордон України?
    Процедура вивезення дітей, які не досягли шістнадцяти років, в супроводі одного з батьків або інших осіб, уповноважених ними, відповідно до Правил перетинання державного кордону громадянами України, здійснюється за нотаріально посвідченою довереністю другого з батьків. Документ обов'язково повинен містити маршрут прямування і тимчасові рамки даної поїздки.

    Покинути Україну без згоди батька (матері) на виїзд дитини за кордон можна в таких випадках:

    •     батько є іноземцем або особою без громадянства та відсутній у пункті пропуску;
    •     є підтверджена заборгованість по сплаті аліментів терміном більше чотирьох місяців;
    •     в закордонному паспорті матері або проїзному документі дитини є запис про вибуття на постійне місце проживання за межі України до іншої держави чи відмітка про взяття на постійний консульський облік (Постанова Кабінету Міністрів України від 19.10.2016 № 733).

    З 29 серпня 2019 року виїзд з дитиною за кордон на термін до 1 (одного) місяця можливий з тим із батьків, з яким постійно проживає дитина. При цьому обов'язковою умовою для перетину дитиною держкордону разом з матір'ю або батьком є наявність рішення суду або органу опіки та піклування про постійне проживання дитини з мамою або татом відповідно.

    Перед виїздом разом з дитиною мати або батько повинні обов'язково повідомити другого з батьків про вивезення дитини за умови, що той не ухиляється від оплати аліментів і належним чином виконує свої батьківські обов'язки. Зазначені зміни в порядок виїзду дітей з України прийняті в рамках ініціативи Мін'юсту «Чужих дітей не буває».

    Згода батька на вивезення дітей за кордон не потрібно при пред'явленні таких документів:

    • довідка про народження дитини, видана органом РАЦСу, із зазначенням підстав внесення відомостей про батька відповідно до частини 1 статті 135 Сімейного кодексу України;
    • довідка про наявність боргу по аліментах, видана державним або приватним виконавцем;
    • рішення суду про надання дозволу на вивезення дитини з України;
    • судове рішення про визнання другого з батьків недієздатним;
    • рішення суду про визнання батька безвісно відсутнім;
    • судове рішення про позбавлення батьківських прав;
    • свідоцтво про смерть другого з батьків.
×
×
  • Создать...