ПРАВИЛА ПЕРЕТИНУ КОРДОНУ З ДІТЬМИ
У період дії воєнного стану на території України обовязково уточнюйте актуальні правила перетину кордону з дітьми в Прикордонній службі України!
Прикордонна служба України | Контакти: – 1598 – багатоканальний номер (для безкоштовних дзвінків з мережі фіксованого зв’язку та абонентів операторів мобільного зв’язку на території України). – +38 (044) 527-63-63 – міський номер (для дзвінків із України та із за кордону згідно з тарифами відповідного оператора зв’язку). Режим роботи – ЦІЛОДОБОВО |
Неповнолітні громадяни України виїжджають з України за наявності паспорта громадянина України для виїзду за кордон, проїзного документа дитини, який видається дітям у віці до 18 років, або якщо вони вписані в закордонний паспорт одного з батьків, і в його супроводі.
Порядок пропуску дітей через кордон у супроводі дорослих:
Під час здійснення прикордонного контролю і пропуску через державний кордон на виїзд з України дітей-громадян України, яким не виповнилося 16 років і які прямують через державний кордон на законних підставах в супроводі законних представників (батьків, опікунів) або осіб, які уповноважені ними як в індивідуальному порядку, так і в складі організованих груп, посадові особи прикордонної служби перевіряють:
– паспортний документ супроводжуючої особи (передбачений міжнародними угодами);
– проїзний документ дитини;
– нотаріально завірена згода обох батьків (всиновлювачів).
Посадова особа прикордонної служби не вимагає нотаріально завіреної згоди іншого з батьків, який не супроводжує дитину, в разі наявності оригіналів:
– свідоцтва про смерть;
– рішення суду про позбавлення батьківських прав;
– рішення суду про визнання особи безвісті зниклою;
– рішення суду про визнання особи недієздатною;
– довідки відділу реєстрації актів цивільного стану (РАЦС) про те, що відомості про батька записані за заявою матері відповідно до частини першої статті 135 Сімейного Кодексу України (під час виїзду дитини за кордон у супроводі одинокої матері);
– рішення суду про дозвіл на виїзд за межі України громадянина, який не досяг 16-річного віку, без супроводу другого з батьків.
Всі зазначені документи після завершення перевірки та відповідного оформлення підлягають поверненню пред’явнику.
Інші додаткові документи посадова особа прикордонної служби України може вимагати для з’ясування та підтвердження законності виїзду осіб (дітей) за кордон у разі виникнення сумнівів щодо дійсності та належності наданих документів, а також наявності ознак злочину.
Діти без супроводу
Дітьми без супроводу дорослих вважаються пасажири віком від 5 до 16 років, якщо вони не супроводжуються під час повітряного перевезення особою, яка досягла 18-річного віку.
На додаток до бронювання квитка або туру необхідно оплатити послугу супроводу.
Несупроводжувані діти можуть летіти на чартерних рейсах та регулярних за умови оформлення послуги супроводу, яка надається на всьому маршруті проходження – в аеропортах вильоту, транзиту і прибуття.
За бажанням батьків/опікунів послугу можна оформити для пасажирів у віці від 16 до 17 років. При оформленні послуги повідомте дані паспорта/проїзного документа і громадянство дитини.
Після прибуття рейсу в аеропорт призначення наземний персонал буде супроводжувати вашу дитину під час усіх процедур прибуття до моменту передачі зустрічаючим особам. Співробітники авіакомпанії зможуть передати дитину тільки особі, зазначеній у супровідній відомості, або співробітникам авіакомпанії, на рейс якої дитина пересідає. Той, хто зустрічає повинен мати при собі документ, що засвідчує особу.
Якщо дана особа не зустріне вашу дитину, ми та/або авіакомпанія буде змушена відправити дитину назад в аеропорт вильоту. Також Вам необхідно буде оплатити всі пов’язані з цим витрати.
Зазначені вище правила представлені в ознайомчому порядку. Клієнт і пасажири зобов’язані ознайомитися з діючими правилами самостійно у відповідних органах. |