Кому дозволено перетинати кордон в умовах військового стану — Відпустка 24
Хочу в тур!

+38(067)341-60-80
+38(063)063-65-62

Контакт підбору туру

Пн -Нд: 10:00 - 20:00

Підтримка туристів 24/7

У зв’язку з введенням в Україні правового режиму воєнного стану у багатьох людей виникають запитання хто ж може виїхати за кордон і які документи необхідно мати при собі для перетину?!

Тож почнемо з переліку документів з якими Громадяни України можуть перетнути кордон України на контрольно-пропускних пунктах:

 • -біометричного закордонного паспорта громадянина України;
 • — небіометричного закордонного паспорта громадянина України;
 • — внутрішнього паспорта України у вигляді книжечки;
 • — внутрішнього паспорта у вигляді пластикової картки.

В окремих випадках прикордонники погоджують пропуск осіб на підставі фотокопії (ксерокопії) будь-якого з вищенаведених паспортів.

Для жінок, неповнолітніх дітей (тобто дітей до 18 років) і чоловіків від 60 років відсутні будь-які обмеження для перетину кордону.

Для чоловіків від 18 до 60 років

У зв’язку із введенням військового стану, чоловікам – громадянам України, віком від 18 до 60 років, обмежено виїзд за межі України. Але згідно з законодавства є категорія осіб які мають виключення.

Зокрема ті, які мають:

 • — посвідчення про відстрочку від призову та повідомлення про зарахування на спеціальний військовий облік;
 • — висновок військово-лікарської комісії про непридатність.

Крім того обмеження не стосуються осіб:

 • — на утриманні яких є дитина з інвалідністю;
 • — на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років;
 • — які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років.

Також обмеження є для тих, хто є:

 • — усиновителем;
 • — опікуном;
 • — чиї близькі родичі загинули або зникли безвісти під час проведення антитерористичної операції.

Неповнолітні діти до 16 років

Неповнолітні діти до 16 років перетинають кордон в супроводі одного із батьків за наявності свідоцтва про народження дитини.

За відсутності свідоцтва про народження, необхідно надати документи, що підтверджують наявність родинних зв’язків. Нотаріально посвідчений дозвіл іншого із батьків не потрібен.

Неповнолітні діти до 16 років також можуть перетинати кордон в супроводі інших (окрім батьків) повнолітніх осіб.

Бажано мати будь-який документ, що підтверджує наявність родинних зв’язків. Нотаріально посвідчений дозвіл від батьків не потрібен.

Неповнолітні віком від 16 років можуть перетинати кордон за відсутності супроводжуючих осіб за наявності біометричного закордонного паспорта громадянина України чи небіометричного закордонного паспорта громадянина України чи внутрішнього паспорта у вигляді пластикової картки. Дозвіл батьків не потрібен.

Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування можуть виїхати за кордон із супроводжуючими особами за спрощеною процедурою під час воєнного стану за наявності лише двох документів:

 • — паспорт громадянина України або свідоцтва про народження дитини (за відсутності паспорта) або документів, що містять відомості про особу, визнаних Держприкордонслужбою;
 • — наказ директора закладу (або особи, яка його заміщує), де проживала дитина, про виїзд дітей за межі України.

Важливо! З 1 березня 2022 року строк дії паспортів громадян України для виїзду за кордон може продовжуватись на 5 років.

Крім того, до паспортів батьків або законних представників здійснюється вклеювання фотокартки дітей із зазначенням їх персональних даних. Ця інформація посвідчує їхню особу та підтверджує громадянство України. Продовження строку дії паспортів, вклеювання фотокарток дитини до паспортів батьків або законних представників, здійснюють територіальні органи/територіальні підрозділи ДМС, а також посольства та консульські установи України.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *